Francouzští milionáři utíkají z Francie

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Francouzští milionáři utíkají před daněmi "Robina Hooda", které na ně chystá prezident Francois Hollande. Píše to francouzský deník Les Échos.

Ukazuje se, že Francouzi nejsou tak velkými vlastenci, jak Hollande předpokládal, Foto:SXC

Ukazuje se, že Francouzi nejsou tak velkými vlastenci, jak Hollande předpokládal, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Pařížská pobočka britské realitní společnosti Sotheby´s International Realty prodala v ostrovním království od dubna do konce června stovku luxusních sídel v průměru za 1,7 milionu eur.

"Francouzi je kupovali hlavně jako investice,“ cituje Les Échos ředitele pařížské kanceláře realitní firmy Alexandra Krafta.

Zájem o nemovitosti se zvýšil po vítězství socialisty Hollanda v květnových volbách francouzského prezidenta.

Hollande ve volební kampani hlásal, že zdaní příjmy převyšující milion eur ročně pětasedmdesátiprocentní daní a zvýší daň na majetky přes miliardu eur.

Po příchodu do Elysejského paláce dal vládě pokyn, aby připravila příslušný zákon. První z nich už kabinet předal parlamentu

Opatření, které mají zvýšit příjmy státního rozpočtu, a tím snížit jeho schodek, nazval Hollande vlasteneckými daněmi. Ve Francii se jim však začalo říkat daně Robina Hooda.

Každopádně se ukazuje, že Francouzi nejsou tak velkými vlastenci, jak Hollande předpokládal.

"Prezidentské volby měly dopad na náš obchod. V dubnu se zájem o luxusní nemovitosti v Británii téměř zastavil. Všichni čekali, jak dopadnou volby. Poté však následoval strmý růst," řekl makléř Kraft.

Nárůst nákupu okázalých sídel v Británii podle Krafta provázejí velké přesuny majetků.

-Pavel Jégl | MED

Tagy: Francie bohatství daně peníze dan Francouzští milionáři