Kolik vydělávají nejmocnější muži světa Obama a Putin? Budete překvapeni

13. 4. 2014 – 20:38 | Zahraniční | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kolik vydělávají nejmocnější muži světa Obama a Putin? Budete překvapeni
Jsou to nejmocnější muži světa. Kolik si ale za takto důležité funkce vydělají. Podívejte se na oficiální čísla. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zveřejnili příjmy Obamy a Putina. Jejich příjmy asi každého mírně zaskočí. Předpokládá se totiž, že Tito nejmocnější muži světa patří automaticky k těm nejbohatším.

Jsou to nejmocnější muži světa. Kolik si ale za takto důležité funkce vydělají. Podívejte se na oficiální čísla.

Americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle měli loni o 20 procent nižší příjmy než v roce 2012. Vyplývá to z daňového přiznání, které tento týden zveřejnil americký Bílý dům, píší tvnoviny.sk

Manželé Obamovi v roce 2013 vydělali 481 tisíc dolarů (9 milionů korun). V roce 2012 to byl přitom téměř dvojnásobek. Nižší roční příjmy způsobil slabší prodej Obamových knih, což je prezidentův největší zdroj příjmu.

Za výkon funkce Obamovi náleží přesně 400 tisíc dolarů za rok (7,7 milionu korun). Méně peněz dali Obamovi vloni na charitu - necelých 60 tisíc dolarů (1,1 milionu korun). Na daních přitom zaplatili přes 98 tisíc dolarů (1,9 milionu).

O dva miliony rublů méně loni vydělal i ruský prezident Vladimir Putin. Jak vysvětlil jeho mluvčí Dmitrij Peskov, markantní rozdíl v příjmech způsobilo, že v roce 2012 Putinovi vyplatili nevyčerpanou dovolenou, takže jeho příjem v tom roce dosáhl 5,8 milionu rublů (3,2 milionu korun), zatímco loni to bylo 3,67 milionu rublů (2 miliony korun).

iDnes.cz uvedl, že Ruský prezident Vladimir Putin si zvýšil víc než dvojnásobně plat a stejně upravil mzdu i předsedovi vlády Dmitriji Medveděvovi. To vyplývá to z prezidentského dekretu, který se v pondělí objevil na oficiálních webových stránkách Kremlu.

K platové úpravě se hlava státu odhodlala jen několik dní poté, co média informovala o příjmech státních činitelů za rok 2013. Putin byl v seznamu na jedné z posledních příček. Dosud jeho plat činil 215 tisíc rublů, tedy v přepočtu necelých 120 tisíc korun.

Kurzy

Kurzovní lístek: 1.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,380 23,560
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články