Kontokorent není bezedný účet

15. 1. 2020 – 16:09 | Komerční sdělení | Inzerce | Diskuze:

Kontokorent není bezedný účet
zdroj: Kelly Sikkema on Unsplash

Kontokorentní úvěr neboli kontokorent je dostupnou variantou, jak mít k dispozici peníze navíc pro nečekané výdaje. Na co si při jeho čerpání dát pozor a existuje nějaká výhodnější alternativa?

Co je kontokorent? Kontokorent je úvěr od banky, který sjednáte poměrně snadno a rychle jako doplňkový produkt k běžnému účtu. Banka vám pouze musí nastavit limit jeho čerpání. Do jaké výše můžete čerpat takzvaně do mínusu, záleží na vašem měsíčním příjmu – zpravidla to bývá jeho dvojnásobek až trojnásobek. Kontokorent ale není vždy tím nejlepším řešením finanční tísně. Výhody a nevýhody kontokorentu jsme pro vás shrnuli na následujících řádcích.

Rychlé řešení nenadálých výdajů
Kontokorent si snadno sjednáte v bance online. Pro jeho získání není třeba splňovat nijak přísné podmínky. Zpravidla se jedná o podmínky, jako je vedení účtu u banky, plnoletost a pravidelný měsíční příjem. Navíc se jedná o bezúčelový typ půjčky – peníze tak můžete využít prakticky na cokoli. Kontokorent ocení především ti, kteří mají před výplatou hluboko do kapsy, nebo ti, kteří chtějí mít finanční rezervu pro nečekané výdaje. Nemusí vás trápit ani žádné měsíční splátky, půjčená částka se splácí jednorázově a v celé výši. Kontokorent můžete využívat opakovaně.

Za kontokorent si připlatíte
Kontokorent má bohužel i celou řadu nevýhod. Při jeho čerpání je třeba počítat s vysokým úrokem, který se může vyšplhat až ke 20 % ročně. S tímto typem úvěru se také pojí nemalé poplatky: za zřízení kontokorentu, jeho vedení, výběry z bankomatů a někdy i samotné transakce. Před založením kontokorentu tak vždy dobře zvažte, zda se vám tento typ úvěru kvůli vysokým poplatkům vyplatí.

Existuje alternativa?
Opakované půjčky a čerpání kontokorentu často vedou do dluhové pasti, ze které není jednoduché se vymotat. Ať už máte problém s nenadálými finančními výdaji, nebo máte krátce před výplatou, možná vám pomohou nákupy s odloženou platbou. Že nevíte, o co se jedná? Zkuste třeba odloženou platbu MALL Pay, která umožňuje nákupy ve vybraných e-shopech bez placení. Nakoupit tak můžete i bez finanční hotovosti. Zboží zaplatíte do 14 dnů od jeho doručení. Využití této služby je navíc zcela zdarma. Vše, co musíte udělat, je při volbě dopravy a platby zvolit možnost „Odložená platba MALL Pay“. Objednávka vám bude ihned expedována.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,850 24,930
USD 23,250 23,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články