Kyčle a čočky vyjdou nově na tisíce korun

21. 7. 2011 – 19:20 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz |Diskuze:

Kyčle a čočky vyjdou nově na tisíce korun
Za co všechno se bude za půl roku u lékaře připlácet, se stále neví, Foto:SXC zdroj: NašePeníze.cz
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Za lepší kyčelní kloub si pacienti od příštího roku připlatí patnáct tisíc korun, za kvalitnější oční čočku až čtrnáct tisíc korun, za lehčí sádru čtyři stovky. Informují o tom ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

Hospodářské noviny ceny za nadstandard zjišťovaly přímo v nemocnicích, které už mají první orientační odhady. Jinak ale přípravy nadstandardu váznou: seznam "luxusních" výkonů, na které si budou lidé připlácet, ještě nezačal vznikat, ačkoli nemocnice se podle něho mají už od ledna řídit.

Za co dalšího se bude za půl roku u lékaře připlácet, se tedy stále neví. Zákon o nadstandardu nyní posuzují senátoři, píší Hospodářské noviny.

Může vás zajímat:

- Tomio Okamura: Veřejné zdravotnictví není samoobsluha

- Jak má vypadat české zdravotnictví a co vlastně čeká pacienty?

- Nárok pacienta a platba za nadstandard: Hrozba nebo férové řešení zastírané reality?

--MED

Nejnovější články