Ministr zdravotnictví Leoš Heger nabídl lékařům svou rezignaci

18. 1. 2011 – 12:20 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ministr zdravotnictví Leoš Heger nabídl lékařům svou rezignaci
Situaci ve zdravotnictví nyní nejvíce otřásají plánované hromadné odchody nemocničních lékařů, Foto: TOP09 | zdroj: NašePeníze.cz

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) nabídl lékařům svou demisi, pokud si myslí, že to českému zdravotnickému systému prospěje. Heger to řekl v úterý v horní parlamentní komoře na konferenci o aktuální situaci ve zdravotnictví.

"Hlavní požadavek lékařů, tedy výrazné navýšení mezd, splnit nemohu. Já na své funkci nelpím, pokud bych z ministerstva nyní odešel, byl bych sám spokojen s tím, jaký kus práce se mi podařilo udělat. Jsem ochoten o svém odchodu jednat," dodal ministr.

Heger také uvedl, že odborně na něj tlačí i koalice, která ho kritizuje, že reforma zdravotnictví probíhá pomalu. Zároveň ale zmínil, že zatím požadavek na jeho odchod nezazněl.

Všechny zúčastněné strany sporu se dohodly na tom, že jsou nutná vzájemná jednání. "My jsme na jednání připraveni, avšak nelze na ně přijít s dopředu danými požadavky na navýšení mezd," řekl za ministerstvo Heger. Česká lékařská komora (ČLK) i Lékařský odborový klub (LOK) tvrdí, že ministerstvo zdravotnictví se s nimi bavit nechce.

 

<%Anketa236%>

 

Situaci ve zdravotnictví nyní nejvíce otřásají plánované hromadné odchody nemocničních lékařů. Akcí Děkujeme, odcházíme chtějí dát najevo svůj nesouhlas se situací ve zdravotnictví a zejména na platové podmínky lékařů. Výzva požadovala navýšení platů na trojnásobek průměrné mzdy u atestovaného lékaře a 1,5násobek u lékaře absolventa.

K akci organizované LOK se přidalo 3 800 českých lékařů.

-Zuzana Fojčíková,MED

K tématu:

- Prezident ČLK: Musí se přestat krást a hned bude i na platy lékařů

- Slovenští lékaři vezmou místa v českých nemocnicíc

- Požadavky lékařů jsou jako z jiného světa tvrdí odborník

- Heger: Platy ve zdravotnictví porostou od ledna 2012, letos to prostě nejde

- Heger: Kde vzít peníze na vyšší platy lékařů? Pouze lepším hospodaření nemocnic

- Většina nemocnic letos hospodařila se ziskem, daří se těm státním

Kurzy

Kurzovní lístek: 4.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,250 24,390
USD 22,320 22,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články