Na jakou pomoc od státu máte nárok? Pomůže vám kalkulačka

20. 7. 2017 – 9:16 | Naše peníze | Martin Slapnička | Diskuze:

Na jakou pomoc od státu máte nárok? Pomůže vám kalkulačka
zdroj: freeimages.com

Vyznat se ve složitém sociálním systému je ale mnohdy dost obtížné. A tak i lidé, kteří by na některý z příspěvku měli kvůli své životní situaci nárok, o tom často ani nevědí.

Každému se někdy může stát, že se dostane do svízelné situace. Ať už se jedná o ztrátu zaměstnání, bydlení nebo nemoc. V takovém případě můžete stát požádat, aby vám finančně pomohl. Víte ale, na jaké všechny příspěvky máte ve vašem případě nárok?

Jedná se o tzv. sociální kalkulačku, která vám pomůže odhadnout, jestli máte nárok na nějakou dávku nebo příspěvek. "Poskytne i další rady, jak řešit tíživou sociální situaci," píše MPSV.

Princip je jednoduchý. Z nabídky stačí jen vybrat, v jaké životní situaci jste se ocitli. Následně do tabulky vyplníte počet členů vaší domácnosti, včetně jejich věku. Pak už se vám objeví všechny dávky, o které byste se mohli zajímat.

Dál už je to prosté, stačí si projít podmínky, které musíte pro poskytnutí dávky splnit. Požádat o ni můžete přímo z pohodlí domova pomocí online žádosti.

Ministerstvo však na stránkách také upozorňuje, "Berte prosím v úvahu, že výpočty jsou většinou zjednodušené. Považujte výsledky, které Vám vyjdou na stránce sociální kalkulačky, jen za orientační doporučení. Přesný výpočet by byl v některých případech příliš složitý. Konečné rozhodnutí o přiznání a přesný výpočet výše dávky je vždy na příslušném úřadu."

KALKULAČKU NA JAKOU POMOC MÁTE NÁROK NAJDETE ZDE

Zdroje:
MPSV

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články