Nečas: Musíme zvýšit daně

9. 6. 2010 – 8:55 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nečas: Musíme zvýšit daně
Odborníci v čele s Vladimírem Bezděkem navrhují, aby stát vybral obětované peníze tím, že zavede jedinou 19procentní sazbu DPH, Foto: ODS | zdroj: NašePeníze.cz

ODS vůbec poprvé po volbách připustila, že bude muset velmi pravděpodobně zvýšit daně. Důvodem je špatná situace rozpočtu a slibovaná důchodová reforma.

Kvůli důchodové reformě bude vznikající vláda potřebovat nové zdroje, píší ve středečním vydání Hospodářské noviny.

Petr Nečas, pravděpodobný budoucí premiér, Hospodářským novinám potvrdil, že bude podporovat návrhy Bezděkovy důchodové komise. Ta počítá s tím, že několik desítek miliard korun ročně se přesune ze státního důchodového systému na privátní účty, na nichž si každý bude moci spořit sám za sebe.

 

<%Anketa149%>

 

Odborníci v čele s Vladimírem Bezděkem navrhují, aby stát vybral obětované peníze tím, že zavede jedinou 19procentní sazbu DPH. "Jsme připraveni v maximální možné míře podporovat závěry Bezděkovy komise. Jako o náhradním finančním zdroji do rozpočtu jsme ochotni uvažovat i o sblížení sazeb DPH až k jejich sjednocení," řekl včera Nečas.

Až dosud ODS slibovala, že se bude snažit spravovat státní pokladnu bez zvyšování daní, a to i přes dnešní vysoké schodky, píší Hospodářské noviny.

-Mrdiafax

Kam dál?

- ODS nechce v žádném případě zvednout daně ani odvody na pojistném

- Důchodové pojištění je vysoká "rovná daň"

- Stát už nesmí tajit, komu prominul daň. Rozhodl to nejvyšší správní soud

- Autodopravci chtějí snížit daň z nafty i páteční mýtné

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články