Poslanci v Řecku chtějí zažalovat ratingovou agenturu Moody's

9. 3. 2011 – 19:02 | Zahraniční | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Poslanci v Řecku chtějí zažalovat ratingovou agenturu Moody's
Poslanci reagovali na pondělní krok agentury Moody's, která snížila rating samotného Řecka, a to dokonce o tři stupně, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Deset řeckých poslanců vládní socialistické strany vyzvalo vládu, aby zažalovala ratingovou agenturu Moody's za výrazné snížení úvěrového hodnocení Řecka. Ve středu o tom informovala agentura Reuters.

Podle řeckých zákonodárců snížení ratingu podkopává fiskální opatření vlády a ohrožuje ekonomické oživení v Evropě.

"Tato konkrétní akce ohrožuje ústupky, které musel přijmout řecký lid," uvedli poslanci ve výzvě pro ministra financí George Papaconstantina.

Premiér George Papandreu v minulosti již několikrát vyzval Evropskou unii (EU), aby zpřísnila regulaci ratingových agentur.

Poslanci reagovali na pondělní krok agentury Moody's, která snížila rating samotného Řecka, a to dokonce o tři stupně na "B1". Za hlavním důvod poklesu hodnocení země Moody's označila především rizika, se kterými je spojeno naplňování fiskálních konsolidačních opatření a strukturálních reforem či výrazné potíže při výběru státních příjmů. Agentura se navíc obává nejistoty ohledně vývoje po roce 2013, kdy země přestane dostávat mezinárodní finanční pomoc.

Postup Moody's ale výrazně odsoudilo řecké ministerstvo financí. "Snížení ratingu, které oznámila Moody's je úplně neopodstatněné a nereflektuje objektivní a vyvážené zhodnocení podmínek, kterým nyní Řecko čelí," napsalo ministerstvo ve svém pondělním prohlášení.

-Simone Radacicova | MED

Psali jsme:

- Řecku pomůže jedině bankrot, nevyhne se mu. Poučme se!

- Řecko krachuje, přitom za armádu utrácí nejvíc v Evropě

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,420
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články