Potřebuji cartridge nebo toner? Aneb nejčastější otázky okolo tiskárny

16. 12. 2019 – 10:51 | Komerční sdělení | Inzerce | Diskuze:

Potřebuji cartridge nebo toner? Aneb nejčastější otázky okolo tiskárny
zdroj: tisková zpráva

Jestliže vám tiskárna právě vypověděla službu (a vy jste už vyzkoušeli všechno včetně jejího restartování a uvolnění papíru), zbývá vám velmi pravděpodobně jen jedna jediná možnost - vypotřebovaná náplň. 

I když nákup té náhradní vypadá složitě, stačí se podívat na pár základních detailů a příště už chybějící propriety objednáte třeba i během krátké přestávky na kávu.

Zjistěte si, co vlastně potřebujete
Zakoupit lze cartridge nebo tonery do tiskáren a v praxi se bohužel tyto dva pojmy velmi často zaměňují (a nakupující pak bývají mnohdy nepříjemně překvapeni). Měli byste proto vědět, že:

  • Cartridge je vlastně anglický výraz pro kazetu. Obsahuje jednu či více nádobek na inkoust, které lze leckdy doplnit i v domácích podmínkách.
  • Toner je pak zkratka pro tonerovou kazetu do laserové tiskárny (někdy rovněž pro samotný prášek uvnitř). Stačí tedy vyměnit kus za kus a znovu tisknete.

Výměna toneru je tedy jednodušší, domácí výměna náplně do cartridge zase levnější. Může však přitom cákat inkoust na všechny strany, takže pokud si v tomto ohledu tak úplně nevěříte, vsaďte raději na toner.

Originální nebo kompatibilní náplň?
Už dávno není třeba za znovuzprovoznění tiskárny utrácet vysoké částky. Kompatibilní náplně pro jakýkoliv typ tiskárny jsou dnes k dostání opravdu ve vysoké kvalitě a leckdy jako bonus k nákupu dostanete i pojištění proti poškození tiskárny a podobné výhody.

Nezáleží na tom, jakou značku vaše zařízení má. Levné náplně do tiskárny Canon jsou dostupné stejně snadno jako ty pro Samsung, HP nebo třeba Brother. Oproti originálním dílům mohou být až o 50 % levnější a přitom vám poslouží stejně dobře. Přesvědčit se o tom můžete například v e-shopu TonerPartner.cz

Zdroj obrázku:
Proxima Studio / Shutterstock.com

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články