Proč je půjčka od lidí výhodnější než v bance?

10. 6. 2016 – 8:24 | Komerční sdělení | Inzerce

Proč je půjčka od lidí výhodnější než v bance?
zdroj: tisková zpráva

Můžete si dnes půjčit výhodněji než v bance? Dosáhnou na půjčku i klienti, které banka odmítne? Jak ušetřit na půjčce jsme se zeptali Pavla Matouška.

Jak vlastně funguje portál Benefi kde lidé půjčují lidem?

Velice jednoduše: Lidé půjčují lidem. Na jedné straně Benefi.cz zprostředkovává žadatelům možnost získat vlastní a lepší podmínky online půjčky než u klasických bankovních domů. Na straně druhé nabízí potenciálním investorům možnost výhodně investovat jejich volné peněžní prostředky. Benefi vymaže banku. Investoři ani žadatelé nepřispívají na provoz velké korporace a tato úspora je rozdělena mezi ně.

Proč je pro žadatale o půjčku výhodné půjčit si právě přes Benefi.cz?

Přes klasické bankovní domy můžete získat úrok 8-14 %, pokud jste bonitní klient. Přes Benefi.cz můžete získat úrok ve výši 6% a to jednoduše proto, že neplatíme provoz velkých a drahých provozoven. Navíc přes Benefi dosáhne na půjčku i takový klient, který pro banku není zrovna bonitní. Používáme nové metody scoringu a půjčujeme i těm, kteří by v bance standardním schvalovacím procesem neprošli. Hodně klientů také dostává peníze tzv. “na ruku” a pro banku jsou takové peníze nezměřitelné.

Lze refinancovat starou nevýhodnou půjčku?

Ano a to během několika málo minut. Na Benefi.cz se ihned dovíte výši úroku a měsíční splátky. Roční úrok může být snížen až na 6% ročně. Poté co vaši novou půjčku schválíme, zveřejníme ji formou aukce. Vše probíhá online, žádné nečitelné smluvní dokumenatce, dlouhé schůzky. Snadno si tak refinancujete svou nevýhodnou půjčku od bankovních či nebankovních institucí.

S jakým úrokem mohou lidé kalkulovat? Znají ho dopředu?

Benefi funguje online. Vše víte dopředu a máte čas si nové podmínky dobře rozmyslet. Jednoduše zadáte podmínky půjčky, na jak dlouho si chcete půjčit a na co a ihned se dozvíte jaký úrok a měsíční splátku vám můžeme nabídnout.

Musí žadatalé o půjčku platit za vystavení žádosti?

Ne. Neplatí za vystavení žádosti, Neplatí za předčasné splacení půjčky. Neručí nemovitostí ani osobou blízkou. Odměna Benefi je pouze 3% z celkové splatné částky a to pouze v případě kladného vyřízení žádosti, tedy když dostanete peníze na účet.

Pavel Matoušek

Zakladatel a předseda představenstva Benefi a.s.

Internetový podnikatel Pavel Matoušek rád zkouší nové věci a využívá k tomu zejména nové technologie. Baví ho neustále věci zlepšovat a je posedlý kvalitou, která mu v jeho životě přináší i starosti, protože neustále nachází chyby v produktech nebo službách, které ve svém životě využívá. Pod jeho křídly vzniklo již několik fungujících projektů, řadu z nich vedl tak úspěšně, že jej oslovily nadnárodní firmy s nabídkami, které se nedaly odmítnout, a firmy prodal.

Mezi jeho předchozí projekty patří např. portál AAAPoptavka.cz zabývající se zprostředkováním obchodních příležitostí, ten následně prodal společnosti MAFRA, která provozuje zpravodajský portál iDNES.cz. Později spoluzaložil srovnávač produktů Hyperzboží.cz a slevový portál Hyperslevy.cz, který se stal jedním z největších mezi slevovými portály.

Pro vytvoření další technologické společnosti Benefi a.s. se rozhodl poté, co už dál nemohl sledovat, jak některé banky a soukromé firmy půjčují peníze za nevýhodných a mnohdy netransparentních podmínek. Proto založil portál Benefi.cz, aby v České republice změnil trh s půjčkami.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.1.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,760 23,860
USD 21,900 22,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články