Projev Václava Klause k současné politické krizi

13. 4. 2011 – 21:21 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Projev Václava Klause k současné politické krizi
Události dnešního odpoledne na naší politické scéně přesáhly jakoukoliv tolerovatelnou hranici, Foto: Oficiální web prezidenta | zdroj: NašePeníze.cz

Prezident Václav Klaus se ve středu večer vyjádřil k současné politické situaci. Přinášíme vám přepis jeho prohlášení.

Dobrý večer dámy a pánové, já se omlouvám, že jsem vás svolal takto narychlo a takto nečekaně. Nám za několik minut začíná oficiální státní večeře s italským prezidentem, který je zrovna v dnešní den tady u nás na návštěvě, ale důvod k tomu je zřejmý a zřetelný.

Události dnešního odpoledne na naší politické scéně přesáhly jakoukoliv tolerovatelnou hranici. Pohár mé trpělivosti přetekl a ze všech stran dostávám já i Kancelář prezidenta republiky nejrůznější signály o tom, že přetekl pohár trpělivosti i české veřejnosti. Proto tato mimořádná tisková konference.

Metody využívané v posledních dnech a hodinách na naší politické scéně v našem politickém zápolení – odposlechy, tajné nahrávky, cílené lži, vzájemné obviňování se, které je následně popíráno a celá řada dalších věcí – zásadním způsobem posunuly rozměr dnešní vládní krize.

Důvěra veřejnosti v tuto vládu, v její jednotlivé koaliční strany, a vůbec v celý politický systém je tím vážně narušena. Takto nelze dále pokračovat. Jako prezident republiky nemohu těmto pokusům o rozvrat české politiky dále pasivně přihlížet. Proto jsem se rozhodl na zítřejší dopoledne pozvat na Pražský hrad předsedy tří koaličních stran k zásadnímu politickému jednání jak dále a eventuálně, zda v této sestavě dále pokračovat.

Václav Klaus, prezident České republiky

Paroubek navrhuje jak ven z krize, ČSSD by měla tolerovat menšinovou vládu

 

 

Jak vyřešit problémy kolem strany Věci veřejné? Politologové radí Petru Nečasovi

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články