Prosíme, zdaňte nás, vyzvali nejbohatší Francouzi vládu

23. 8. 2011 – 21:39 | Zahraniční | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Prosíme, zdaňte nás, vyzvali nejbohatší Francouzi vládu
S výzvou souhlasila i Liliane Bettencourt, dědička společnosti L'Oreal, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Skupina několika nejbohatších Francouzů vyzvala tamní vládu, aby je více zdanila, a tím zlepšila finanční situaci země. Svou výzvu zveřejnili v listu Le Nouvel Observateur, informovala v úterý agentura Reuters.

Pod petici se podepsalo celkem 16 vrcholových manažerů, významných podnikatelů i velmi bohatých jednotlivců, kteří vyzvali k zavedení „speciálního příspěvku“, který by se vztahoval pouze na bohaté.

„My, prezidenti a ředitelé firem, podnikatelé a podnikatelky, finančníci a bohatí občané, si přejeme zavedení speciálního příspěvku, který by se týkal nejbohatších daňových poplatníků. Tento příspěvek by měl být vypočítán v rozumném poměru, aby se zabránilo nepříznivému ekonomickému vlivu, jako je únik kapitálu či navýšení daňových úniků,“ píše se v petici.

S výzvou souhlasila Liliane Bettencourt, dědička společnosti L'Oreal, Frédéric Oudéa, šéf banky Société générale či Franck Riboud, generální ředitel Danone nebo Philippe Varin, šéf PSA Peugeot Citroën.

Francouzští boháči se inspirovali nedávnými slovy amerického miliardáře Warrena Buffetta, který se obrátil na vládu, aby jemu a dalším vysoko příjmovým lidem zvýšila daně.

-Simone Radacicova | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články