Půjčka přes internet: Lze si bezpečně půjčit i bez návštěvy banky?

- Komerční sdělení autor: Inzerce

V životě mohou nastat situace, kdy potřebujeme rychlou finanční injekci, na kterou naše úspory nestačí. V případě, že nemůže vypomoci rodina, přichází na řadu půjčka. Jak správně vybrat tu, která vám co nejdříve vyřeší váš problém?

zdroj: Archiv

Půjčka před výplatou. Peníze do 10 minut na vašem účtu. Půjčka ihned. Jakmile začnete hledat půjčky přes internet, snese se na vás lavina nabídek. Stačí kliknout a peníze vám dorazí na účet během pár minut. Možná je to takhle jednoduché. Ale bezpečné tak úplně ne. Proč?

Půjčka on-line v sobě může nést rizika

Na finančním trhu existuje celá řada nebankovních institucí, které těží z životní situace svých klientů a tváří se jako poslední záchrana v nouzi. Tito úvěroví predátoři cílí do slabin svých zákazníků a nabízí zdánlivě jednoduché řešení. Jenže stačí se na nabídky podívat pečlivěji a záhy zjistíte, že o výhodný typ půjčky se rozhodně nejedná.

Taková on-line půjčka možná představuje rychlé východisko z vašich problémů, ale přináší s sebou rizika. Proti mluví hlavně příliš vysoké úroky a další přemrštěné poplatky, které se k půjčkám vážou. Ani několikatisícové poplatky za žádost o úvěr nemusí být výjimkou. Zaplatit můžete i za předčasné splacení svého úvěru. A co teprve, když se zpozdíte se splátkou třeba jen o den. V některých případech se navíc společnosti ošívají ukázat vám ještě před podpisem plné znění smlouvy, jinde vám ani přesně neřeknou, kolik vlastně přeplatíte.

Jaroslava Raisová zdroj: Archiv

Existuje vůbec bezpečná půjčka přes internet?

Naštěstí ale existuje řešení, jak rychle a hlavně bezpečně zažádat o půjčku. V dnešní době už totiž neplatí, že v bankách musíte dlouho čekat, než vám žádost schválí a peníze „přiklepnou“. Existují bankovní domy či seriózní nebankovní společnosti, které nabízí férové půjčky online, u kterých neplatíte vysoké poplatky za kdejakou službu, můžete se spolehnout na zázemí velké společnosti a všechno navíc zvládnete vyřešit i z pohodlí domova.

Seriózní půjčky, které můžete vyřídit bez návštěvy pobočky, nabízí například Equa bank, Air Bank či GE Money bank. Pochodíte i v ZUNO. Pokud v bance máte navíc osobní účet, stačí smlouvu o půjčce podepsat pomocí SMS zprávy. Také u Cofidis a Cetelem si můžete říct o peníze z pohodlí domova, smlouvu ovšem budete muset potvrdit korespondenčně. Nabídek je zkrátka hodně, a proto je dobré je mezi sebou porovnat třeba ve srovnání půjček na portálu Ušetřeno.cz. Ihned zjistíte, kterou zvolit.