Raiffeisenbank zablokovala 3000 karet, zaznamenala desítky pokusů o zneužití

3. 12. 2011 – 19:35 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Raiffeisenbank zablokovala 3000 karet, zaznamenala desítky pokusů o zneužití
Banka pokus o zneužití karet zaznamenala ve čtvrtek odpoledne, karty zablokovala v průběhu čtvrtečního večera a pátečního dne, Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Raiffeisenbank v Česku zablokovala zhruba 3000 platebních karet, zaznamenala totiž několik desítek případů, kdy došlo k pokusu o zneužití karty.

"Raiffeisenbank odhalila pokus o zneužití platebních karet, došlu k úniku dat u jednoho zahraničního zpracovatele karetních transakcí," uvedl Mediafaxu Kofroň. "V žádném případě se tedy nejedná o problém Raiffeisenbanky, nebo jakéhokoliv poskytovatele karetních transakcí v České republice. Protože bezpečnost peněz našich klientů je pro nás prioritou, rozhodli jsme se preventivně zablokovat všechny potenciálně ohrožené karty, v našem případě se to týká zhruba 3000 karet," doplnil mluvčí.

Podle něj všem těmto klientům banka vydá zdarma kartu novou.

Banka pokus o zneužití karet zaznamenala ve čtvrtek odpoledne, karty zablokovala v průběhu čtvrtečního večera a pátečního dne. "Zaznamenali jsme skutečně několik desítek případů, kdy došlo k reálnému pokusu o zneužití karty. Pokud by došlo k jakýmkoliv ztrátám klientů, tak veškeré neoprávněné transakce klientům vrátíme zpět na jejich účty," sdělil mluvčí.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články