Raiffeisenbank zablokovala 3000 karet, zaznamenala desítky pokusů o zneužití

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

Raiffeisenbank v Česku zablokovala zhruba 3000 platebních karet, zaznamenala totiž několik desítek případů, kdy došlo k pokusu o zneužití karty.

Banka pokus o zneužití karet zaznamenala ve čtvrtek odpoledne, karty zablokovala v průběhu čtvrtečního večera a pátečního dne, Foto: NašePeníze.cz

Banka pokus o zneužití karet zaznamenala ve čtvrtek odpoledne, karty zablokovala v průběhu čtvrtečního večera a pátečního dne, Foto: NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

"Raiffeisenbank odhalila pokus o zneužití platebních karet, došlu k úniku dat u jednoho zahraničního zpracovatele karetních transakcí," uvedl Mediafaxu Kofroň. "V žádném případě se tedy nejedná o problém Raiffeisenbanky, nebo jakéhokoliv poskytovatele karetních transakcí v České republice. Protože bezpečnost peněz našich klientů je pro nás prioritou, rozhodli jsme se preventivně zablokovat všechny potenciálně ohrožené karty, v našem případě se to týká zhruba 3000 karet," doplnil mluvčí.

Podle něj všem těmto klientům banka vydá zdarma kartu novou.

Banka pokus o zneužití karet zaznamenala ve čtvrtek odpoledne, karty zablokovala v průběhu čtvrtečního večera a pátečního dne. "Zaznamenali jsme skutečně několik desítek případů, kdy došlo k reálnému pokusu o zneužití karty. Pokud by došlo k jakýmkoliv ztrátám klientů, tak veškeré neoprávněné transakce klientům vrátíme zpět na jejich účty," sdělil mluvčí.

-Libor Popela | MED

Tagy: Raiffeisenbank platební karta blokace karet zablokovaná