Rusko začne lákat investory na nízké daně

18. 6. 2010 – 23:52 | Zahraniční | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Rusko začne lákat investory na nízké daně
Medveděv investorům slíbil snížení daňového zatížení přímých investic a další daňové úlevy, Foto: | zdroj: NašePeníze.cz

Ruský prezident Dmitrij Medveděv ve své úvodní řeči k zahájení ekonomického fóra v Petrohradu přislíbil investorům snížení daňového zatížení. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.

"Vytvořit příjemné prostředí pro investory je nyní naší největší výzvou. Nyní vkládáme tento cíl do všech našich opatření," uvedl ve své úvodní řeči ruský prezident, který investorům slíbil snížení daňového zatížení přímých investic a další daňové úlevy.

"Od našeho posledního setkání uplynul rok, ale nejen to, stalo se ještě něco víc, změnili jsme se. Nyní opravdu modernizujeme Rusko," uvedl Medveděv. Ruský prezident ve čtvrtek podepsal zákon, který snižuje počet strategických státních společností z 208 na 41, což otevírá dveře privatizaci.

Ministerstvo pro hospodářský rozvoj očekává, že z privatizace získá 72 miliard rublů (zhruba 48 miliard korun), řekla v pátek podle agentury Ria Novosti v kuloárech Mezinárodního ekonomického fóra ministryně pro hospodářský rozvoj Elvira Nabiullina.

Medveděv rovněž přislíbil, že do roku 2015 bude mít 90 procent ruské populace přístup k internetu. Kritici ovšem upozorňují, že ruská administrativa v modernizaci ekonomiky země neuspěje, pokud se jí nepodaří uvolnit politický systém, vymítit korupci a omezit cenzuru.

Očekává se, že ekonomika Ruska by v letošním roce měla vzrůst o čtyři procenta. Medveděv však upozornil na rizika pro ekonomické zotavení a uvedl, že hospodářský růst "není tak inspirativní, jak bychom si přáli".

-Mediafax

Kam dál?

- Sovětský svaz je pro české podnikatele stejně zajímavý jako Německo

- Rusové se stěhují z Česka

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,150 25,270
USD 23,630 23,810
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články