Úroky na spořicích a termínovaných účtech začnou růst

16. 8. 2018 – 18:21 | Bankovní účty | Martin Slapnička | Diskuze:

Úroky na spořicích a termínovaných účtech začnou růst
Spořit efektivně hraničí s uměním. | zdroj: freeimages.com

Česká národní banka v posledním roce již pětkrát zvýšila základní sazby. Na spořicích a termínovaných účtech se to ale dosud neprojevilo. Od 20. srpna se na první zvýšení chystá Equa bank a Wüstenrot.

Equa bank zvýší bonusovou sazbu spořicího účtu z dosavadních 0,6 na 0,8 %. Úspory do 200 tisíc korun tak mohou být úročeny sazbou až 1 %. Od začátku září navíc bude pro získání bonusové sazby stačit třikrát měsíčně zaplatit kartou Equa bank.

„Reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu letošního roku. Jako jedna z prvních bank na českém trhu nabídneme výhody plynoucí z tohoto zvyšování i běžným retailovým klientům. Chceme podpořit i již tak rostoucí zájem o náš spořicí účet HIT. Meziročně se totiž zvýšil počet těchto účtů o 25 % a vklady na nich vzrostly o 20 %. Věříme, že zájem klientů bude dále růst, protože nová sazba dělá ze spořicího účtu HIT jeden z nejatraktivnějších produktů na trhu,“ říká Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje retailového bankovnictví Equa bank.

Wüstenrot zvýší úrokovou sazbu termínovaných vkladů pro fyzické osoby o 0,1 procentního bodu. Pokud si klient uloží u Wüstenrot peníze na pět let, získá sazbu 1,2 %, což je stále hluboko pod inflací.

„Vedle výhodného Spořicího účtu nabízíme zajímavé zhodnocení i na termínovaném vkladu. Ten má smysl především pro střednědobé až dlouhodobé uložení peněz. Jeho výhodou je garance výše sazby po celou dobu trvání vkladu,“ říká Pavel Hejzlar, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Doporučuji nenechávat peníze ladem na běžném účtu, a raději je vložit na spořicí účet či termínovaný vklad, který je ze zákona pojištěn.“

Zdroje:
Equabank, Wüstenrot

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,510 22,690
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články