V Česku není korupce. Je to normální krádež říká ekonom Tomáš Sedláček

20. 12. 2010 – 17:14 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

V Česku není korupce. Je to normální krádež říká ekonom Tomáš Sedláček
Podle podnikatelů korupce v české společnosti dospěla k svému vrcholu | zdroj: NašePeníze.cz

Českým podnikatelům sdruženým do Prague Business Clubu (PBC) došla trpělivost s bující korupcí ve veřejné správě, vládu proto vyzvali k okamžitému přijetí protikorupční strategie a legislativy. Prezident PBC Luboš Drobík v pondělí řekl, že podnikatelé jsou připraveni demonstrovat před sídlem vlády.

"Chceme, aby se s našimi prostředky, které odevzdáváme do veřejné pokladny, zacházelo správně," prohlásil Drobík, podle kterého situace v české společnosti dospěla k svému vrcholu.

Demonstrace, kterou už podporuje na sto členů PBC z různých odvětví podnikání, by se měla uskutečnit v polovině ledna během zasedání vlády před Strakovou akademií.

 

TIP: Korupce: Letos se uplácí více, než v loňském roce

 

Kromě toho podnikatelé zveřejnili otevřenou výzvu české vládě, kterou v pátek zaslali všem jejím členům, ve kterém vládu vyzvali k urychlenému přijetí protikorupční strategie a k iniciování legislativních změn, které povedou k vytvoření rovných podmínek na trhu a posílení konkurenčního prostředí. Vláda by podle výzvy měla co nejdříve přijmout doporučení poradního orgánu NERV.

"Situace v naší zemi již eskalovala do podoby, kdy jsou vážně narušeny základní pilíře demokratické společnosti, zejména právo rovného přístupu k obchodním příležitostem. Absence transparentního systému při zadávání veřejných zakázek způsobuje obrovské škody našemu státu, poctivě podnikajícímu soukromému sektoru a v konečném důsledku i všem občanům ČR," stojí mimo jiné ve vánoční výzvě.

Aktivitu podpořil také člen NERVu a makroekonomický stratég ČSOB Tomáš Sedláček. "Apelujeme na transparentnost veřejných zakázek, jsou to naše peníze. Návrhů, jak s korupcí bojovat, je tu už dlouho několik. Sice se pořád hovoří o korupci, ale to není korupce. Je to normální krádež. Jsou to zloději. Proto navrhuji, abychom začali hovořit o zlodějích a krádežích," prohlásil Sedláček.

-Filip Sušanka,MED

Kam dál?

- Radek John: Za odhalení korupce dostane policista i 700 tisíc korun

- Korupce je v česku normální, zvlášť mezi úředníky a v politice

- Korupce v Česku činí ročně kolem 200 miliard korun říká Miloš Zeman

- Policii chybějí peníze na fiktivní úplatky

- Kdo nebere úplatky, okrádá svojí rodinu

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články