V USA zkrachovalo dalších sedm bank, krach postihl zatím 139 bank

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Americké regulační orgány v pátek uzavřely další sedm bank. Celkem jich tak letos ve Spojených státech amerických skončilo 139, informovaly v noci na sobotu agentury Reuters a Bloomberg.

Letos americké banky krachují rychleji než v loňském roce uvedla agentura Bloomberg, Foto:SXC

Letos americké banky krachují rychleji než v loňském roce uvedla agentura Bloomberg, Foto:SXC,zdroj: NašePeníze.cz

Úřady uzavřely po jedné bance ve státech Arizona, Illinois a Kansas. Dále pak ukončily činnost i po dvou bankách ve státech Florida a Georgie.

Největší uzavřenou bankou byl Hillcrest Bank z Kansasu, která měla aktiva za zhruba 1,65 miliardy dolarů (29,16 miliardy Kč) a 1,54 miliardy dolarů ve vkladech (27,2 miliardy Kč).

Mezi další zkrachovalé patří i First Arizona Savings v Arizoně, First Suburban National Bank v Illinois, First National Bank of Barnesville a Gordon Bank ve státě Georgia, Progress Bank of Florida a First Bank of Jacksonville z Floridy. Agentura Bloomberg k záležitosti dodala, že letos americké banky krachují rychleji než v loňském roce. Právě loni skončilo nejvíce bank od roku 1992.

V podobném duchu se nedávno vyjádřila i šéfka Federálního úřadu pro pojištění vkladů (FDIC) Sheila Bairová. Ta sdělila, že podle tohoto úřadu letos skončí více bank, než v roce 2009. Tehdy jich zkrachovalo 140.

-Simone Radacicova, Mediafax

Tagy: USA banky krize krach bank