Vít Bárta neposlechne maminku, chce zůstat v politice a bojovat

10. 4. 2011 – 14:42 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vít Bárta neposlechne maminku, chce zůstat v politice a bojovat
Ministr v demisi uznal své pochybení, Foto: VV | zdroj: NašePeníze.cz

Ministr dopravy v demisi Vít Bárta (VV) neuposlechne svou maminku a bude dál bojovat o místo na politickém výsluní. Bárta to uvedl v nedělních otázkách Václava Moravce.

"Byla to moje maminka, která řekla, jestli toho všeho nenechám, tak budu dál ubližovat celé své rodině. Prosí mě o to, abych zbrzdil to, o co se všechno snažím. Neposlechnu maminku. To nejhorší, co člověk může udělat, je se vzdát toho, za co bojuje," odpověděl Bárta na otázku, zda má někdo z jeho osoby strach.

Jak vyřešit problémy kolem strany Věci veřejné? Politologové radí Petru Nečasovi

Poslaneckého mandátu se Bárta nevzdá, hodlá však obětovat svou poslaneckou imunitu kvůli vyšetřování celé kauzy o úplatcích poslancům Kristýně Kočí a Jaroslavu Škarkovi. Peníze podle svých slov nabídl všem poslancům za VV. V případě Stanislava Humla Bárta řekl, že za ním přišel s problémem se zaplacením nahrávacího studia. Huml však na nabídky Bárty dále nereagoval.

"Jsem naprosto nevinný, nic jsem neprovedl. Budu dál bojovat jako politik," prohlásil Bárta.

<%Anketa259%>

Ministr v demisi však uznal své pochybení: "Pykám za své chyby." Podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) Bárta porušil zákon proti praní špinavých peněz, a to ve chvíli, když "věnoval" Kočí půl milionu korun.

Čtěte také: Bárta šel do politiky, aby získal ekonomickou moc. Vyplývá to z jeho tajného plánu

Věcí veřejné vládu nepodpoří, pokud v ní budou i nadále ministři Miroslav Kalousek (TOP 09), Alexandr Vondra a Ivan Fuksa (oba ODS).

ODS však trvá na svém, aby ve vládě nebyli lidé spjati s touto firmou. Jde o Radka Johna a Josefa Dobeše (oba VV). S výměnou ministrů "kusy za kusy" premiér a předseda ODS Petr Nečas nesouhlasí. Koaliční partner TOP 09 změny podporuje.

Premiér Nečas právě v pondělí doručí rezignaci ministra dopravy Bárty a návrh na odvolání ministrů Radka Johna a Josefa Dobeše na Hrad prezidentovi Václavu Klausovi.

-Denisa Šindlerová, František Bužek | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články