Za domácí mazlíčky vydáme tisíce korun měsíčně, na operace si bereme úvěr

20. 4. 2015 – 13:15 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Za domácí mazlíčky vydáme tisíce korun měsíčně, na operace si bereme úvěr
Skutečnost, že jsou operace velmi náročným a nečekaným výdajem z rodinného rozpočtu potvrzují také veterináři. Foto:NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Každá pátá česká domácnost chová psa a každá desátá chová kočku jako domácího mazlíčka. V Česku je více než 2 miliony psů a 1 milion koček. Majitelé jim dopřávají více než sobě a utrácejí za ně měsíčně tisíce korun. Navíc podle průzkumu společnosti Fair Credit, kterého se zúčastnilo 500 respondentů, si zákazníci berou na větší a finančně náročnější operace spotřebitelský úvěr.

Podle asociace FIDIAF vlastní čtvrtina všech domácností v Evropě domácí zvíře. V Evropské unii je více než 197 milionů chovaných mazlíčků, z čehož je přibližně 64 milionů koček a 60 milionů psů. Nejvíce psů je v Rumunsku (45% domácností), následované ČR (41%) a Polskem s Litvou (37%). Nejvíc koček je opět v Rumunsku (45% domácností) následované Lotyšskem (40%) a Maďarskem (36%). V Česku převažují až dvojnásobně psi nad kočkami. Naopak je tomu například v Rakousku, Švýcarsku a Norsku.

Češi jsou navíc schopni svým mazlíčkům dát “první poslední” a myslet více na ně, než na sebe. „Důvod je zřejmý. Většina doma chovaných zvířat nás přijímá a má ráda takové, jací jsme. Mohou být, a často také jsou, náhražkou plnohodnotných mezilidských vztahů," uvedl Rudolf Desenský, uznávaný praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů.

“Evidujeme nárůst účelových půjček, zejména pak na úhradu náročných operací domácích mazlíčků. V letošním roce jsme již poskytli y o více jak 30 % více půjček, než za stejné období v loňském roce,” říká Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti Fair Credit. „Víme, jak je důležitá okamžitá pomoc a snažíme se zákazníkům po schválení všech dokumentů vyplatit peníze ještě tentýž den,“ dodal Tomáš Konvička.

Skutečnost, že jsou operace velmi náročným a nečekaným výdajem z rodinného rozpočtu potvrzují také veterináři. “Operace domácích mazlíčků se pohybují od pár tisíc korun za jednoduché zákroky až po složité operace, které se mohou vyšplhat na desítky tisíc korun,” říká MVDr. Jan Čučka, vrchní lékař veterinární kliniky Zvířecí doktor Kladno.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články