Zvýhodněné volání podle O2? Až o 46 % vyšší cena!

9. 11. 2012 – 13:21 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Zvýhodněné volání podle O2? Až o 46 % vyšší cena!
Rozdíly lze najít i mezi webovými stránkami a oficiálními ceníky. Foto: O2 | zdroj: NašePeníze.cz

Předvánoční nabídky mobilních operátorů opět lákají na nižší ceny a výhody. Srovnání cen před slevou a po ní ale pokulhává. Telefónica O2 neváhá zdražit některé tarify až o 46 %, a přesto je inzerovat jako zvýhodněné.

Časopis dTest dlouhodobě sleduje vývoj cen mobilních operátorů a pro snadné srovnání provozuje kalkulačku tarifů na stránce www.dtest.cz/tarify. Listopadová aktualizace ceníků nižší ceny nepřinesla, o to víc překvapující je reklamní kampaň O2 slibující štědrou zimu a nízké ceny.

„Společnost Telefónica O2 zdražila od 1. listopadu takzvané chytré tarify o 18 až 46 %, a přesto je inzeruje jako zvýhodněnou vánoční nabídku. Považujeme to za klamavou reklamu,“ říká Miloš Borovička, právní poradce časopisu dTest a dodává: „Podobně zdražil i T-Mobile, ten se ale výhodností zdražení nechlubí.“

TIP: Kolik na vás vydělává mobilní operátor? Budete se divit!

Rozdíly lze najít i mezi webovými stránkami a oficiálními ceníky. „Zatímco na stránkách O2 je k tarifům uváděna řada výhod, nejnovější ceník je skoupější. Srovnáme-li dva dokumenty, dojdeme k různým počtům volných minut a SMS. Na rozdílnost informací si stěžují také zákazníci na naší poradenské lince 299 149 009. Podle nich získávají jiné informace od operátorů a jiné pak mají ve skutečnosti ve smlouvách,“ podotýká Borovička. Zde se opět jedná o porušení zákona.

„Aktuální situace jen ilustruje nedokonalou soutěž mezi našimi mobilními operátory, což je ale o našem mobilním trhu obecně známo,“ vysvětluje Borovička a dodává: „Se zjištěnými nedostatky jsme se obrátili na Český telekomunikační úřad a předali mu podnět k zahájení správního řízení.“
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články